Statut

1. Sarađuje sa postojećim sredstvima javnog informisanja, formira i razvija svoje redakcije za radio, TV novinsko i izdavačko delovanje, internet redakcije, foto-reporterske redakcije.
    Shodno tome formira redakcije:
    a. TV, internet i radijskz produkciju koja proizvodi i emituje ( na sopstvenim ili ostalim stanicama i internetu…) radio i TV emisije, TV i radijske priloge i reklamne spotove i slične sadržaje, foto-reporterske redakcije.
    b. Novinsko i izdavačko delovanje, knjige, novine, kataloge, monografije, brošure i slčne publikacije na temu: medijskih, naučnih, ekološkoh, poljoprivrednih, filozofskih, umetničkih, kulturnih, političkoh, socijalnih i drugih oblasti, a kroz organizovane forme koje su prijavljene i u skladu sa zakonom.
  2. Organizuje medijske, fotografske, umetničke, naučne, ekološke, poljoprivredne, intelektualne, političke i druge stručne radnike za rad na: umetničkim, naučnim, ekološkim, poljoprivrednim, humanitarnim, filozofskim, kulturnim, političkim, socijalnim, stručnim i istraživačkim projektima iz domena: medija, umetnosti, nauke, kulture, ekologije, poljoprivrede, filozofije, humanitarizma, politike, i uopšte društvene artikulacije članova i šireg okruženja.
  3. Sarađuje sa: medijskim, fotografskim, umetničkom, naučnim, ekološkim, kulturnim, humanitarnim, filozofskim, političkim, državnim, poljoprivrednim, privrednim i drugim stručnim udruženjima, sidnikatima, medijima i drugim organizacijama u zemlji i inostranstvu koje se bave sličnim aktivnostima.
  4. Bavi se promocijom ekologije, diverzifikacije ruralne ekonomije i očuvanja kulturne i prirodne baštine.

Naziv i sedište
Član 4.

Naziv udruženja je:

DRUŠTVO NOVIH MEDIJA
Skraćeni naziv je DNM
Udruženje ima sedište u Beočinu
Adresa: Gornje bare 93, Čerević

Udruženje svoju delatnost ostvaruje na teritoriji Republike Srbije, kao i saradnjnom sa drugim udruženjima, institucijama i van granica Republike Srbije (BIH).