UDRUŽENJE NOVINARA VOJVODINE I NOVIH MEDIJA ZAPISNIK ŽIRIJA O REZULTATIMA KONKURSA ZA NOVINARSKE NAGRADE

Dana 20. 12. 2021. godine žiri u sastavu: dr Žarko Dimić, istoričar i novinar; prof. dr Neđo Danilović; prof. dr Dušanka Komnenić; prof. mr Sibila Petenji Arbutina; Biljana Diković, književnik i novinar i Goran Jevtić, karikaturista i novinar, jednoglasno je odlučio da dodeli nagrade sledećim kandidatima:

Nagradu Dimitrije Davidović za životno delo dobio je filmski glumac i direktor filma Ilija Bašić. Zmaj – nagradu za novinarstvo i nove medije u kategoriji televizijski novinar dobila je Milka Katašić.

Zmaj – nagradu za novinarstvo i nove medije u kategoriji radijski novinar dobila je Dragana Ratković.

Zmaj – nagradu za novinarstvo i nove medije u kategoriji radijski novinar dobio je Ljubenko Zvizdić.

Nagradu za mlado novinarsko pero u kategoriji dizajna dobila je Dragana Lazarević.

Nagradu za karikaturu dobio je karikaturista Vladislav Aćimović.

Nagradu Anastas Jovanović za umetničku fotografiju dobio je Željko Savić.

Nagradu Anastas Jovanović za dokumentarnu fotografiju dobila je Vesna Raonić.

Uručenje nagrade biće održano 26. decembra u 16 časova u prostoru Društva književnika Vojvodine, Braće Ribnikar 5, Novi Sad U ime žirija: dr Žarko Dimić, predsednik žirija.