Konkurs za učešće u Međunarodnoj fotografsko-ekološkoj koloniji u Novom Sadu, Sremskim Karlovcima i Beočinu avgust 2021

Konkurs za učešće u Međunarodnoj fotografsko-ekološkoj koloniji

„Dunav“ od 26. do 28. avgusta 2021. godine.

Organizatori: Društvo novih medija (Beočin) i ARS AKADEMIJA (Novi Sad).

Međunarodna fotografskoekološka kolonija „Dunav“ je zamišljena kao jednodnevno gostovanje fotografa iz Novog Sada, Beočina i zemalja regiona (Bosne i Hercegovine, Republike Srpske, Hrvatske), gde bi učesnici fotografisali  razne motive koji su povezani sa Dunavom.

• 26. avgusta 2021. Otvarnje prošlogodišnje izložbe nastale na Međunarodnoj fotografsko-ekološkoj koloniji, najava početka rada kolonije.
  • 27. avgusta 2021, održavanje fotografsko ekološke kolonije i rad na terenu. Kolonija se završava svečanom večerom.

Konkurs za učesnike je raspisan do 10. avgusta 2021. godine.

Učesnici mogu biti studenti koji studiraju fotografiju ili bar pohađaju te predmete na fakultetima, visokim i drugim školama koje izučavju fotografiju, a koji prihvataju uslove organizatora.

Predviđeno je od 10 do 25 učesnika na ovoj koloniji.

Za učešće je potrebno:

• poslati biografiju i fotokopiju lične karte na mejl: drustvonovihmedija@gmail.com
  • poštovati dinamiku i dnevni red kolonije
  • dati pismenu saglasnost da radovi nastali na ovoj koloniji su vlasništvo Ars akdemije i Društva novih medija, dati saglasnost da organizator zadržava prava organizovanja izložbi i upotrebe fotografija.

Fotografi će se prvo upoznati sa temom i terenom u kom će raditi – fotografisati, o tome šta sve mogu videti i o značaju Dunava za čoveka i životnu sredinu govoriće stručnjaci iz oblasti ekologije.

Fotografi će u avgustu imati priliku da fotografišu: plažu Oficirac, Štrand, Beočinsku i Karlovačku plažu. Učesnici će obilaziti obale i po sopstvenom izboru praviti izbor motiva.

Zadatak fotografa je da prikažu lepotu koju pruža priroda uz Dunav i odnos čoveka prema prirodi (oko Dunava). Cilj ove manifestacije je podizanje nivoa svesti građana o čuvanju životne sredine.

Troškove učesnika Međunarodne fotografsko-ekološke kolonije ,,Dunav“ snose organizatori. Učesnicima je obezbeđen prevoz, smeštaj (za učesnike koji dolaze iz drugih država) i hrana. U dogledno vreme predviđena je izložba najboljih radova sa kolonije.

Prijatelji manifestacije: Fakultet zaštite životne sredine, Fakultet za umetnost i dizajn – FUD, Visoka tehnička škola strukovnih studija u Novom Sadu, Visoka škola Logos centar Mostar, Gradska uprava za zaštitu životne sredine Novi Sad,

Art direktor –  nosilac projekta:

Željko Savić, master kulturolog, specijalista foto ilustrator.

Mejl: zeljkosavic.ars@gmail.com

Udruženje ljubitelja i majstora umetnosti, veština i teorija umetnosti i nauka ARS AKADEMIJA, pib:104027175, mat.br: 08848521, šifra delatnosti: 9412   Račun: 325-9500700007890-96, Vojvođanska banka, Novi Sad.  Napomena: ARS AKADEMIJA nije obveznik PDV-a.