Treća Međunarodna fotografsko-ekološka kolonija „Dunav“

Dana 26. avgusta 2022. u Novom Sadu i Beočinu, održaće se „Treća Međunarodna fotografsko-ekološka kolonija“. Prisustvo su potvrdili studenti iz Beograda, Novog Sada, Niša i Mostara. Već treću godinu se realizuje ovaj projekat koji okuplja uglavnom mlade studente fotografije koji fotografišu Dunav, ostavljajući ozbiljan dokumentarni trag jednog vremena. Organizatori kolonije su Društvo novih medija iz Beočina i  Ars akademija iz Novog Sada.

Ideja je da fotografi zabeleže motive Dunava i okoline sa umetničkog i dokumentarnog aspekta, prikazujući lepote prirode, ali na žalost i onu ružnu stranu čovekovog odnosa prema prirodi.

Cilj ove Međunarodne fotografsko-ekološke kolonije je da zajedničkim radom, putem izložbi nastalih na koloniji, ukažu građanima na izvesne ekološke probleme i da se kroz razne medije podigne svest građana o očuvanju životne sredine.

Predviđen je i prateći program izložbe:

1. Izložba umetničkih slika „Silikonologija“ na platnu autora mr Tomislava Zovka, akademskog slikara, profesora u LOGOS CENTRU Mostar. Otvaranje je 25. avgusta 2022. godine sa početkom u 19 sati, u galeriji Društva književnika Vojvodine DKV, ul. Braće Ribnikar 5, Novi Sad.

2. Izložba fotografija „Koncertna fotografija“ msr Željka Savića,  predavača fotografije u LOGOS CENTRU Mostar i Ars akademiji iz Novog Sada. Otvaranje je 26. avgusta 2022. godine sa početkom u 13 časova u galeriji Centra za kulturu, sport i turizam opštine Beočin, ul. Trg Cara Lazara 1, Beočin.

3. Druga Međunarodna fotografsko-ekološka izložba, otvaranje je 26. avgusta 2022. godine, sa početkom u 20 sati u galeriji FORMA – UPIDIV, ul. Ilije Ognjanovića 3, Novi Sad.

Dana: 19.8.22.

Društvo novih medija, Beočin.

Ars akademija, Novi Sad

Informacije: Tel. 060 654 9 654