Statut

U skladu sa odredbama članova 11 i 12 i 22 Zakon-a o udruženjima ( Službeni list RS, br.51/09 i 99/2011 ), na sednici Osnivačke skupštine održane dana 27.12.2020. godine u Novom sadu usvojena je odluka o primeni statuta:

Statut

DRUŠTVNO NOVIH MEDIJA

Oblast ostvarivanja ciljeva
Član 1.

Društvno novih medija ( u daljem tekstu: udruženje ) je nevalidno, nestranačko i neprofitno strukovno udruženje građana, osnovano na neodređeno vreme radi ostvarivanja ciljeva u oblasti: Medija, fotografije, nauke, umetnosti, ekologije, kulture, poljoprivrede i ruralnog razvoja, socijalne zaštite i dr.

Ciljevi udruženja
Član 2.

Društvo novih medija je osnovano da ispuni ciljeve i zadatke udruživanja članstva i drugih zainteresovanih koji su: da zadovolji aktuelne fotografske, medijske, kulturne, umetničke, naučne, ekološke, poljoprivredne i ruralnog razvoja, socijalne, teorijske, organizacione, egzistecijalne, ekonomske i druge potrebe članstva, na teritoriji Srbije, u skladu sa zakonom preko nadležnih, ustanova i organizacija i pojedinaca.

Član 3.

Radi ostvarivanja svojih ciljeva udruženje naročito:

1. Okuplja edukuje i organizuje medijske, fotografske organizacije i firme, pojedince, (ne)formalne grupe, udruženja, političke, privredne, poljoprivredne i ruralnog razvoja, ekološke, socijalne i druge organizacije
  2. Organizuje ( samostalno ili u zajednici sa drugim organizacijama ) medijske, fotografske, kulturne, naučne, ekološke, poljoprivredne, umetničke, socijalne i druge skupove: simpozijume, okrugle stolove, savetovanja, tribine, manifestacije, seminare, predavanja i druge oblike stručnog i organizacionog obrazovanja i usmerava u ovoj oblasti, shodno tome formira klubove i galerije.